OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Novinky » Netbook Aspire One 532g má dvě grafická jádra

Netbook Aspire One 532g přichází a má dvě grafická jádra

Společnost Acer ohlásila příchod dalšího modelu do rodiny Aspire. Nový netbook Aspire One 532g je nadmíru vybaven, neboť v jeho útrobách bude pracovat dvojice grafických jader a zbrusu nová technologie od firmy Nvidia.


Aspire One 532g


Právě kalifornský výrobce ohlásil na tento rok příchod druhé generace grafické platformy ION, kterou Acer jako jeden z prvních představil v hotovém řešení. Model Aspire One 532g bude tedy disponovat výkonným grafickým akcelerátorem, avšak pro dosažení dlouhé výdrže na baterie byla použita ještě platforma PineTrail.


Aspire One 532g


Nové Atomy totiž disponují úsporným grafickým jádrem, které sice není příliš výkonné, avšak na prohlížení emailů, či práci s dokumenty bohatě stačí. V tomto netbooku by měl pracovat nejslabší Atom, tedy model N450. Acer prý díky přepínání mezi grafikami přiblížil výdrž až na 10 hodin.


Aspire One 532g


Jelikož se manuální přepínání grafik příliš neuchytilo, použili inženýři společnosti Acer novou technologii z dílen Nvidia, jménem Optimus. Tato novinka na rozdíl od současných řešení nabídne bezešvé přepínání mezi grafikami, tedy bez zběsilého problikávání obrazovky. Další velmi důležitou vlastností je automatická změna akcelerátoru dle aktuálních potřeb systému.


Aspire One 532g


Z ostatních parametrů je znám 10“ palcový LCD displej s rozlišením 720 řádků, HDMI výstup a také volitelný 3G modem. Malé rozměry a použití lehkých materiálů prý stlačily váhu na přibližně jeden kilogram. Speciální napájecí adaptér by měl navíc značně urychlit nabíjení baterie.

O novince Acer Aspire One 532g byly zatím k dispozici pouze neoficiální informace, avšak v závěru včerejšího dne (15.2.) přinesl magazín notebookitalia exkluzivní video z výstavy MWC, která se odehrává v Barceloně.

Zdroj: Svět hardware

Novinky

Účetní program Money S3 se slevou 50%

22.1.2014

50% sleva na Money S3Pořiďte si účetní program Money S3 za výhodnou cenu.

Nové vzory ubrusů TCG

6.8.2012

Ubrus červené kytky Naskladnili jsme nové vzory ubrusů s kytkama

XBOX zdarma k Money S3

18.6.2012

XBOX zdarma k Money S3 PremiumXBOX zdarma k Money S3

archiv

BlueBoard.cz

 

TOPlist Valid XHTML 1.0 Strict