OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Novinky » Windows 7 zdarma

Program Možnost upgradu na systém Windows 7 (technologická záruka)

Upgrade na systém Windows 7 (technologická záruka) je možnost získání systému Windows 7 při nákupu kvalifikovaných licencí systému Windows Vista v období od 26. června 2009 až 31. ledna 2010. Možnost upgradu má rozdílné podmínky pro krabicové a OEM licence systémů Windows Vista Home Premium, Business a Ultimate.

Hlavním účelem tohoto programu je umožnit zákazníkům, kteří plánují nákup nového počítače nebo zakoupí krabicovou licenci systému Windows Vista v krátkém období před uvedením systému Windows 7 na trh, přechod na nejnovější verzi systému Windows. Jedná se o určitou formu ochrany jejich investice.
Přehledová tabulka popisující podmínky programu:
Popis
Krabicová licence (FPP)
Lokální výrobci počítačů (COEM)

Platnost programu
26. června 2009 -31. ledna 2010
26. června 2009 - 31. ledna 2010
Poznámka: Výrobce počítače může zkrátit dobu trvání této nabídky v rámci tohoto časového úseku.

Program se vztahuje na systémy
Windows Vista Home Premium, Business a Ultimate

(plná licence, upgrade licence, WAU licence)
Windows Vista Home Premium, Business a Ultimate

(o účasti v programu rozhoduje výrobce počítače)

Možnost podání žádosti o upgrade
26. června 2009 - 28. února 2010
26. června 2009- 28. února 2010

Rozesílka upgrade médií zákazníkům
26. října 2009 - 30. dubna 2010
26. října 2009 - 30. dubna 2010

Poplatky za zaslání upgrade licence
7 EUR
Zdarma, součástí ceny počítače, za předpokladu, že součástí počítače je kupón na upgrade na systém Widnows 7. Výrobci počítačů s přímou smlouvou si určují vlastní podmínky. Ověřte přesné podmínky u výrobce počítače.

Windows 7 zdarma

Otázky a odpovědi k upgradu na Windows 7

(zdroj Microsoft - Program Možnost upgradu na systém Windows 7 (Technologická záruka) - dotazy)

Co je program Možnost upgradu na systém Windows 7 (Technologická záruka)?

Program Možnost upgradu na systém Windows 7 umožňuje zákazníkům za určitých podmínek získat upgrade na systém Windows 7. Podmínky programu a postup získání upgrade licence na systém Windows 7 je závislý na typu licence. Podmínky se liší pro krabicovou a OEM licenci systému Windows Vista. Podrobnosti pro jednotlivé typy licencí jsou uvedeny níže.
Informace o programu Možnost upgradu na systém Windows 7 pro výrobce počítačů (System Builder)

Jak se může výrobce počítače do programu zapojit?

Autorizovaní OEM distributoři budou od 26. června 2009 nabízet speciální balení systému Windows Vista Home Premium, Business a Ultimate, která obsahuje kupón na upgrade na systém Windows 7. Tento kupón následně opravňuje zákazníka k objednání upgradu na systém Windows 7. Výrobce počítače by měl cenu tohoto kupónu promítnout do ceny počítače a koncový zákazník by neměl platit žádné náklady za objednání upgradu na systém Windows 7. Prodejce počítače může zákazníkovi nabídnout přeinstalaci systému Windows Vista (Windows XP v případě downgradu z Windows Vista Business nebo Ultimate) jako placenou službu.

Jaké jsou podmínky pro upgrade na systém Windows 7 pro výrobce počítačů (System Builder)?

Zákazník musí zakoupit počítač s předinstalovaným systém Windows Vista Home Premium, Business nebo Ultimate v období od 26. června 2009 do 31. ledna 2010. Součástí počítače musí být platný kupón na upgrade na systém Windows 7, který je součástí speciálního balení systému Windows Vista obsahující možnost na upgrade na systém Windows 7. Na počítači musí být nalepen štítek certifikát pravosti (COA).

Bude zákazník po uplatnění nároku na upgrade na systém Windows 7 prostřednictvím kupónu v COEM licenci platit nějaké dodatečné náklady?

Ne, zákazníkovi nebudou ze strany společnosti Microsoft po uplatnění nároku na stránce k tomu určené účtovány žádné náklady za licenci, poštovné nebo balné. Veškeré náklady by měly být součástí počítače a zákazník v tomto případě obdrží upgrade na systém Windows 7 v „ekvivalentní“ edici zdarma.

Existuje nějaké množstevní omezení pro zákazníky, kteří budou uplatňovat nárok na upgrade na Windows 7, v rámci tohoto programu?

Ano, zákazník (fyzická nebo právnická osoba) může objednat maximálně 25 upgrade licencí v rámci tohoto programu. V případě uplatnění nároku na více než 25 upgrade licencí nebude tomuto požadavku vyhověno.

Kdy zákazník obdrží produkt pro upgrade na systém Windows 7 po zadání objednávky?

Upgrade na „ekvivalentní“ systém Windows 7 obdrží zákazník nejdříve po datu obecné dostupnosti, které bylo předběžně stanoveno na 22. říjen 2009. Po tomto datu začnou být rozesílána média zákazníkům, kteří splnili veškeré náležitosti programu, které jsou uvedené na stránce tohoto programu.

Do kdy musí zákazník uplatnit nárok na upgrade na Windows 7 v rámci tohoto programu?

Zákazník musí uplatnit upgrade na Windows 7 v rámci tohoto programu nejpozději do 28. února 2010. Po tomto datu nebude možné vyhovět případným požadavků zákazníků. Je tedy nutné komunikovat tento datum všem zákazníkům, tak aby nedošlo k situaci, kdy zákazník propásne toto datum a bude se domáhat nároku na upgrade na Windows 7 v rámci tohoto programu.
Podmínky programu pro OEM licenci – lokální výrobci počítačů (Systém Builder)

Jaká je časová platnost programu pro OEM licenci?

Zákazník, který zakoupí počítač s předinstalovaným systémem Windows Vista Home Premium, Business nebo Ultimate v období od 26. června 2009 do 31. ledna 2010, může získat nárok na upgrade na systém Windows 7. Přesné podmínky jsou však závislé na výrobci počítače, nikoliv na společnosti Microsoft.

Může výrobce počítače omezit dostupnost tohoto programu?

Ano, i když období nároku na program trvá od 26. června 2009 do 31. ledna 2010, výrobce počítače s předinstalovanou licencí systému Windows Vista může nabízet kratší období programu v tomto rozsahu dat. Ověřte skutečná data a podrobnosti o trvání nabídky u výrobce počítače.

Jaké jsou „ekvivalentní“ produkty Windows 7 k systému Windows Vista?

Windows Vista Home Premium -> Windows 7 Home Premium E
Windows Vista Business -> Windows 7 Professional E
Windows Vista Ultimate -> Windows 7 Ultimate E

Jak program Možnost upgradu na systém Windows 7 funguje?

Zákazník, který v období platnosti programu zakoupí počítač, na který se vztahuje nárok na upgrade na systém Windows 7, musí postupovat podle pokynů výrobce. Přesné podmínky programu stanovené konkrétním výrobcem by měly být uvedeny na jeho stránkách nebo zákazník společně s počítačem obdrží kupón opravňující zákazníka k upgradu na systém Windows 7, kde jsou uvedeny podmínky programu a stránka, kde zákazník vyplní potřebné informace pro zaslání upgrade licence systému Windows 7.

Jak zjistím, zda je počítač s předinstalovaným systémem Windows Vista oprávněný k této nabídce?

Pokud se vám nepodaří určit, zda je počítač oprávněný k upgradu na systém Windows 7, zjistěte si u svého prodejce nebo výrobce počítačů, zda je do programu zahrnutý. Někteří výrobci počítačů jsou uvedeni na našich stránkách, které se vážou k tomuto programu.

Jak se zadává objednávka na upgrade na systém Windows 7 po nákupu počítače?

Přesné podrobnosti o objednání upgradu na systém Windows 7 mohou být různé u různých výrobců a prodejců počítačů. Podívejte se proto do nabídkových materiálů, které jste při zakoupení počítače obdrželi a důkladně se informujte o možnosti upgradu na Windows 7 před vlastním nákupem počítače.

Co potřebuji k získání upgradu na systém Windows 7?

U nově zakoupených počítačů najdete podrobné informace o příslušných možnostech ve formuláři, který byl dodán v balíčku s počítačem. Pokud se vám nepodaří najít informace o tom, jak upgradovat, obraťte se prosím na výrobce počítače, který vám podá informaci, zda se na váš počítač vztahuje možnost upgradu na systém Windows 7. Vhodným místem k zjištění kontaktních informací výrobce počítače je naše stránka.

Kdy mám objednávku zadat?

Informace o konečných termínech by měly být uvedeny na letáku nebo formuláři dodaném s počítačem nebo na nákupním dokladu. Pokud formulář nebo leták nenajdete, obraťte se prosím na výrobce počítače, pokud jste zakoupili opravňující počítač.

Bude upgrade něco stát?

Při nákupu nových počítačů se nabídky upgradu liší podle výrobců počítačů, takže je zapotřebí ověřit podrobnost přímo u konkrétního výrobce nebo prodejce počítače.

Koupil jsem si opravňující počítač se systémem Windows Vista Business, ale využil jsem práv na downgrade na systém Windows XP Professional. Mám přesto nárok na upgrade?

Ano, u systému, který byl prodán s certifikátem pravosti (COA štítek) systému Windows Vista Business nebo Ultimate a v němž je nainstalovaný systém Windows XP Professional a současně jsou splněny všechny další požadavky na nabídku programu, může existovat nárok na upgradu na systém Windows 7.

Existuje nějaké množstevní omezení pro zákazníky, kteří budou uplatňovat nárok na upgrade na Windows 7, v rámci tohoto programu?

Ano, zákazník (fyzická nebo právnická osoba) může objednat maximálně 25 upgrade licencí v rámci tohoto programu. V případě uplatnění nároku na více než 25 upgrade licencí nebude tomuto požadavku vyhověno.
Podmínky programu pro OEM licenci – výrobci počítačů s přímou smlouvou (nadnárodní nebo velcí lokální výrobci počítačů)
Výrobci počítačů s přímou OEM smlouvou se společností Microsoft (na COA štítku je uvedeno jméno výrobce počítače) určují přesné podmínky upgrade programu sami. Je tedy zapotřebí ověřit tyto podmínky před nákupem počítače přímo u výrobce počítače. POZOR: Výrobci počítače si v tomto případě mohou určit i poplatky za poštovné a balné, které se budou lišit v závislosti na konkrétním výrobci.
Podmínky programu pro krabicovou licenci

Jaká je časová platnost programu pro krabicovou licenci?

Zákazník, který zakoupí krabicovou licenci systému Windows Vista Home Premium, Business nebo Ultimate v období 26. června 2009 až 31. ledna 2010, získává automaticky nárok na „ekvivalentní“ edici systému Windows 7. Nárok na získání upgradu je také časově omezen. Zákazník, který chce této možnosti využít, musí podat žádost o upgrade na systém Windows 7 v období 26. června 2009 až 28. února 2010. Pro vyhovění žádosti je nutné odeslat veškeré náležitosti podle pravidel programu, přičemž za rozhodující je považováno datum odeslání –razítko pošty.

Jaké jsou „ekvivalentní“ produkty Windows 7 k systému Windows Vista?

Windows Vista Home Premium -> Windows 7 Home Premium E
Windows Vista Business -> Windows 7 Professional E
Windows Vista Ultimate -> Windows 7 Ultimate E
Program se také vztahuje na všechny licence Windows Anytime Upgrade, které zákazník zakoupí v období 26. června 2009 až 31. ledna 2010.

Jak program Možnost upgradu na systém Windows 7 funguje?

Zákazník po zakoupení krabicové licence systému, ke které se vztahuje nárok na Možnost upgradu na systém Windows 7, přejde na stránky upgrade programu. Na této stránce vyplní potřebné informace ve formuláři, jako je zakoupená licence produktu, produktové číslo systému Windows Vista, požadovaná adresa dodání a informace o kreditní kartě, ze které bude uhrazen poplatek za zaslání médií. Tento poplatek bude stržen až v okamžiku odeslání upgrade médií, nikoliv v okamžiku vyplnění formuláře. Dále bude po zákazníkovi požadována kopie nákupního dokladu, kde bude uvedeno čitelně jméno prodejce, konkrétní edice systému Windows Vista a datum prodeje, které musí spadat do časového období 26. června 2009 až 31. ledna 2010, včetně.

Jsou se získáním upgradu na Windows 7 spojené nějaké náklady?

Ano, pro získání upgrade médií na systém Windows 7 je zapotřebí uhradit manipulační poplatek. Zákazník neplatí žádnou částku za licenci produktu, ale pouze hradí náklady za poštovné a balné. Celkové náklady spojené s tímto programem jsou 7 EUR bez DPH.

Kdy obdržím produkt pro upgrade na systém Windows 7 po zadání objednávky?

Upgrade na „ekvivalentní“ systém Windows 7 obdržíte nejdříve po datu obecné dostupnosti, které bylo předběžně stanoveno na 22. říjen 2009. Po tomto datu začnou být rozesílána média zákazníkům, kteří splnili veškeré náležitosti programu, odeslali potřebné dokumenty a uhradili poplatek za poštovné a balné.
Doplňující informace společné pro OEM a krabicovou licenci systému Windows Vista

Na které edice systému Windows Vista se tento program nevztahuje?

Program Možnost upgradu na systém Windows 7 se nevztahuje na systémy Windows XP, Windows Vista Starter a Windows Vista Home Basic.

Je možné provést upgrade ze systému Windows Vista nebo Windows XP, tak abych nemusel znovu instalovat aplikace a přenášet uživatelská data a nastavení?

Médium s upgradem na systém Windows 7, které obdržíte, je určeno pro upgrady ze systému Windows Vista. Vzhledem ke změnám v systému Windows 7 je však zapotřebí provést čistou instalaci systému. Čistá instalace znamená, že uživatel musí provést zálohu všech uživatelských dat, importovat uživatelská nastavení a po instalaci systému Windows 7 nainstalovat požadované aplikace, importovat uživatelská nastavení a zkopírovat data do nově nainstalovaného počítače. Pro přenos uživatelských nastavení a dat můžete využít bezplatný program Windows Easy Transfer.

Zakoupil jsem počítač s OEM licencí nebo krabicovou licenci před platností programu. Existuje nárok na získání upgrade licence na systém Windows 7?

V případě, že zákazník zakoupil OEM licenci nebo krabicovou licenci systému Windows Vista Home Premium, Business nebo Ultimate před 26. červnem 2009, nemá nárok na získání upgrade licence na systém Windows 7 v rámci tohoto programu. Nicméně může zakoupit upgrade licenci nebo plnou licenci systému Windows 7, po jeho uvedení na trh.
Upgrade se poskytuje pouze na optických discích DVD. Co mám dělat, pokud nemám kompatibilní jednotku DVD?
Pokud nemáte k dispozici kompatibilní jednotku DVD, doporučujeme, abyste si ji zapůjčili, pronajali nebo zakoupili pro případ, že chcete instalaci provést sami. Případně můžete počítač a disk DVD přinést k poskytovateli služeb, který má jednotku DVD použitelnou pro upgrade k dispozici. Mohou být uplatněny příslušné poplatky.

Obdržel jsem disk DVD a pokusil se nainstalovat systém Windows 7, ale nedaří se mi provést upgrade. Kde mám žádat o podporu?

Pokud byla nabídka možností upgradu na systém Windows 7 dodána s počítačem s operačním systémem Windows Vista, váš výrobce počítače ji podporuje. Požádejte tedy o podporu tuto společnost. Jestliže jste si zakoupili softwarový produkt určený pro maloobchodní prodej (prodávaný nezávisle na počítači), pak získáte podporu u společnosti Microsoft. Další informace o možnostech podpory od společnosti Microsoft získáte v části Nápověda a podpora společnosti Microsoft. Další informace o podpoře upgradu můžete získat také na disku DVD se systémem Windows 7.
Pokud jsem si zakoupil opravňující produkt Windows Vista v jedné jazykové verzi, mohu získat upgrade v jiné jazykové verzi? Pokud jsem například zakoupil počítač s anglickou verzí systému Windows Vista Home Premium, mohu upgradovat na českou verzi systému Windows 7 Home Premium?
Program Možnost upgradu na systém Windows 7 nenabízí možnost přepínání jazyků. Jazyková verze produktu Windows Vista, kterou jste si objednali, bude stejná jako jazyková verze systému Windows 7, kterou obdržíte. U edice Windows 7 Ultimate je možné stáhnout další jazykové balíčky, stejně jako je tomu u systému Windows Vista Ultimate.

 

Novinky

Účetní program Money S3 se slevou 50%

22.1.2014

50% sleva na Money S3Pořiďte si účetní program Money S3 za výhodnou cenu.

Nové vzory ubrusů TCG

6.8.2012

Ubrus červené kytky Naskladnili jsme nové vzory ubrusů s kytkama

XBOX zdarma k Money S3

18.6.2012

XBOX zdarma k Money S3 PremiumXBOX zdarma k Money S3

archiv

BlueBoard.cz

 

TOPlist Valid XHTML 1.0 Strict